Ako funguje zdaňovanie kryptomien a NFT tokenov

Kryptomena sa stáva čoraz obľúbenejším spôsobom transakcií a investícií. V dôsledku toho sa v posledných piatich rokoch výrazne zvýšili hodnoty niektorých kryptomien, ako sú bitcoin a etherum a iných alternatívnych mien.


Nie je však veľa expertov, ktorí týmto menám rozumejú, a je ešte menej ľudí, ktorí rozumejú, ako a kedy sa zdaňujú kryptomeny. Napríklad, ktoré zisky a výnosy sú zdaniteľné? Záleží na tom, či ťažím kryptomeny? Čo sa stane, ak sa v prípade kryptomeny na blockchain-e uskutočný tzv. hard-fork? Môžem svoj zisk z jednej kryptomeny započítať so stratou z inej kryptomeny, prípade iných zdaniteľných činností? Ak ste používateľom kryptomien, ktoré Vám ako investorovi priniesli zisky, môžete sa niekedy rozhodnúť previesť peniaze späť do tzv. „fiat meny“.


V tom okamihu sa stanete zreteľnejšie videným pre finančnú správu. Pri veľkom množstve dezinformáciách o zdaniteľnosti zdaňovaní kryptomien v online priestore je veľmi riskantné veriť iba informáciám, o ktorých sa dočítate na internete. Bezpečnejšie pre Vašu daňovú pozíciu je vyhľadať odborné poradenstvo.

Získajte pomoc od daňového poradcu s niekoľko ročnými skúsenosťami v problematike zdaňovania kryptomien. Rozumieme Vašim praktickým otázkam.

Daňové poradenstvo v oblasti kryptomeny

Radi Vám odpovieme na všetky otázky týkajúce daňových dopadov Vašich aktivít spojených s kryptomenami. Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam vieme poskytnúť komplexné poradenstvo profesionálnym investorom s veľkým objemom transakcií ako aj bežným fyzickým a právnickým osobám v nasledovných oblastiach:

 

  • Predaja/nákupu klasických kryptomien a alternatívnych kryptomien (altcoins)
  • Problematika mien získaných prostredníctvom ICO (initial coin offering)
  • Otázky týkajúce sa zdaňovania mien nadobudnutých tzv. hard-fork
  • Tokenizácia komodít a služieb
  • Poradenstvo pri implementácií tzv. cointrackingových nástrojov na sledovanie daňovej pozície klienta
  • Daňový dopad pri nákupe a predaji NFT tokenov

Priebežné účtovníctvo a asistencia pri spracovaní daňového priznania

Našim klientom pomáhame vyriešiť otázky týkajúce sa ich daňovej pozície a to najmä priebežným medziročným sledovaním základu dane používaním efektívnych medzinárodných platforiem na spracovanie veľkého množstva kryptomenových transakcií. Poskytujeme one-stop-shop pre všetky Vaše daňové otázky a potreby.

 

Zastupovanie klientov pri daňovej kontrole súvisiacej s krymtomenovými transakciami

V prípade otvorenia daňovej kontroly týkajúcej sa transakcií s kryptomenami Vám vieme poskytnúť v rámci zastupovania pred finančnou správou plnú asistenciu týkajúcu sa všetkých krokov daňovej kontroly.

V prípade, že máte záujem o naše služby,
neváhajte a kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Aktívna komunikácia
v anglickom jazyku

Odborné skúsenosti
z medzinárodnej poradenskej
spoločnosti

Spoľahlivosť
a diskrétnosť

Individuálny
a ústretový prístup